Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
22 posty 234 komentarze

Żołnierz tropi bezprawie.

Michał Podobin - Historia, militaria i poszukiwania prawdy.

Polska rzeczywistość.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Te dwa różne obrazki z polskiej rzeczywistości giną z naszego punktu widzenia wraz z końcem żywota tego wydania gazety,

W cieniu „ brukselskiej wiktorii”

Media prześcigają się w wygłaszaniu gratulacji zwycięskiemu premierowi, który niczym rzymski konsul wraca w rydwanie z palcu boju w Brukseli, by ogłosić ludowi wiekopomną wiktorię.Euforia sięga szczytu.Jeszcze nie wiemy, czy jest to prawda, ale propaganda już przystąpiła do obrabiania zaskoczonych ludzi nad Wisłą i deptania podnosząca głowę opozycji. Wrzask, jaki powstał przy tej okazji przypomina / przynajmniej w mediach/ znane radosne uniesienia kibiców po powrocie chłopców Górskiego z Monachium, czy też Wojtka Fortuny w Zakopanem, po zdobyciu złotego medalu w skokach narciarskich.Dziennikarze prześcigają się, by władza ich zauważyła i nie odsuneła na bok.Tłumnie przybyli na swój bal i ocierają się o polityków. Zdjęcia obiekają portale internetowe.

W tym zgiełku z trudem przebijają się informacje codziennej polskiej rzeczywistości. Oto bowiem, jedna z gazet zamieściła apel o wsparcie Kubusia, któremu potrzeba 9 tys. zł na rehabilitację, ponieważ chłopczyk z zespołem Downa musi być stale rehabilitowany. To tylko 900 osób po 10 zł, jak głosi gazeta / Fakt / i prosi o wpłaty na konto 761880 0009 0000 0011 0211 4004. z dopiskiem "Kuba".

Jednocześnie dla porównania na tej samej stronie dziennikarz zauważył dbałość o swoją sprawność przez pierwszą damę, która korzysta z basenu, trochę krótkiego, ale blisko domu. Na pływalni można również skorzystać z sauny i masażu.

Te dwa różne obrazki z polskiej rzeczywistości giną z naszego punktu widzenia wraz z końcem żywota tego wydania gazety, chyba, że po kilku miesiącach przedstawiciel prasy z braku innego tematu, lub na specjalne zamówienie znów zawita na tym basenie. Przez najbliższy tydzień będzie trwało świętowanie „zwycięskiej bitwy brukselskiej”, a następnie specjaliści wymyślą nowy temat, a jedynie ludzkie problemy pozostaną z nami.

Wpłaciłem swoją część.

 

KOMENTARZE

  • @Marek.Lipski 15:46:32
    W mediach można odnieść wrażenie, że wszyscy nasi dyrektorzy szpitali to same nieudaczniki, bowiem minister Arłukowicz nic nie robi dla poprawy stanu polskiej służby zdrowia, a tylko niczym strażak, ratując sytuację odwołuje kolejnych szefów placówek. Zapewne jego śladem idą samorządowcy i też tną równo przy ziemi. Jak tak dalej pójdzie, to nie bedzie komu zarządzać ta upadłościową masą i trzeba będzie postawić placówki pod licytacyjny młotek. O tym, że taki jest zamiar PO już głośno się nie mówi.A może pani marszałek, z ktorej sejm i tak nie ma wiele pożytku wraz z ministrem Arłukowiczem pójdą w teren i pokaża jak zarządza się wielkimi szpitalami?
    Chciałem spytać ile kosztuje basem, który tak upodobała sobie pierwsza dama. ale nie usłyszałem odpowiedzi.A może zamiast jednego basenu wpłata na rehabilitację.
  • @Adam Zawrat 18:16:22
    Ech życie ,życie. Tuż przed II wojną światową elity też tak się zabawiały.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY