Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
22 posty 234 komentarze

Żołnierz tropi bezprawie.

Michał Podobin - Historia, militaria i poszukiwania prawdy.

Otwarcie kolejnego frontu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

A więc otwarty zostaje nowy front. Jeżeli w założeniach ma to być tylko misja szkoleniowa, to czas pokaże, jaką ona będzie. Jedno nie ulega wątpliwości, nasz rząd, ani przez moment nie zawahał się wysłać żołnierzy na kolejną walkę.....

 

 

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał postanowienie o użyciu Polskiego Kontyngentu Wojskowego w misji szkoleniowej Unii Europejskiej w Mali – poinformował BBN. W misji UE miałoby wziąć udział nie więcej niż 20 polskich instruktorów.Misja miałaby zacząć się 16 lutego i trwać do końca 2013 r.
Jak podał rzecznik prasowy BBN Marcin Skowron, postanowienie prezydenta, podpisane w czwartek, wydane zostało na podstawie prośby władz Republiki Mali, rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ nr 2071 z 12 października 2012 r. oraz nr 2085 z 20 grudnia 2012 r.
Jak informowano w ubiegły wtorek, gdy rząd skierował do prezydenta wniosek o użycie PKW, Polski Kontyngent Wojskowy będzie prowadził szkolenia saperskie i logistyczne żołnierzy malijskich sił zbrojnych i szkolenie żołnierzy malijskich sił specjalnych. Planowane wydatki związane z użyciem tego kontyngentu wyniosą ok. 5,8 mln zł i zostaną sfinansowane z budżetu MON.

A więc otwarty zostaje nowy front. Jeżeli w założeniach ma to być tylko misja szkoleniowa, to czas pokaże, jaką ona będzie. Jedno nie ulega wątpliwości, nasz rząd, ani przez moment nie zawahał się wysłać żołnierzy na kolejną walkę, bowiem zaangażowanie bojowe może zależeć nie tylko od naszych żołnierzy, ale przede wszystkim od postawy tych, których zamierzamy wspólnie z innymi żołnierzami NATO wypędzić z ich kraju. Trudno bowiem przyjąć za pewnik, że oto w Mali znaleźli się tylko obcokrajowcy z pod znaku Al.-Kaidy, bowiem wcześniej nikt nie mówił o podboju tego kraju. Operacja w zasadzie niczym nie różni się od tej w Libii, a jedynie rozmach i stosunek sił jest trochę inny.

Pamiętać też trzeba, że wiele lat temu, Irak był po stronie państw zachodnich i nic nie wskazywało, by w przyszłości sytuacja miała się zmienić. Nie wiemy więc, czy następne pokolenie nie pojedzie znów do Mali, by walczyć z tym rządem, któremu teraz niesiemy pomoc. Oczywiście, jak zwykle odbywa się to kosztem budżetu MON i wielkość wydatków znacząco przekroczy obecnie zaprezentowane. 

Gdyby pan prezydent był taki szybki i zdeterminowany w rozwiązywaniu problemów w naszym kraju, to złodziejstwo i korupcja nie miałaby możliwości zaistnieć. Weźmy chociażby przekręty przy budowie autostrad. Panie prezydencie! To też jest ważne.

 

 

  

KOMENTARZE

  • O cholera!
    To Bronek wysyła aż 20 żołnierzy do Mali?! No to niech drżą te islamskie terrorysty!! A czy w tym składzie znajdzie się Tadeusz Mazowiecki? na jego widok ci malijscy rebelianci od razu dadzą nogę!
  • Otwarcie kolejnego frontu
    Tu z Komorem sie zgadzam. Zolnierz ma wprawe i zdolnosc jak idzie w zadyme a nie pasie brzuch w koszarach. Przy okazji niezle zarobi. Nam potrzebne jest silne wojsko, a silne tzn wprawione w niejedna wojne. Potrzebne na wschodnia czy zachodnia granice. Zreszta druga czesc Polski (kresy) jeszcze nie wyzwolona wiec brawo Komor, brawo.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY