Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
22 posty 234 komentarze

Żołnierz tropi bezprawie.

Michał Podobin - Historia, militaria i poszukiwania prawdy.

Wielkie gęganie wokół nowego rządu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W tym miejscu chciałbym powiedzieć opozycji, by panowie posłowie nie zabierali głosu na antenie w tym temacie, bo to jest nieprzyzwoite jeśli zważymy na skład rządów w których oni występowali.

Po ujawnieniu składu nowego rządu, na podwórkach publicystów i dziennikarzy odbywa się WIELKIE  GĘGANIE.Niektórych przdstawicieli mediów zaskakują pewne nominacje, inni podkreślają, że to są sami średniacy, a czasy idą trudne, ale większość zauważa i wytyka brak kompetencji i  fachowości u niektórych ministrów. Do tego chóru krytyków włączyła się opozycja. Suchej nitki nie pozostawiono na tym rządzie, wszyscy wiedzą, jaki to on będzie zły. Wszyscy oni krytykują ministrów na starcie, za sam fakt zgody bycia ministrem.

W tym miejscu chciałbym powiedzieć opozycji, by panowie posłowie nie zabierali głosu na antenie w tym temacie, bo to jest nieprzyzwoite, jeśli zważymy na skład rządów w których oni występowali.Można by zapisać bawolą skórę z przykładów ich dyletanctwa i niekompetencji.

Jednak gęgających chciałbym zapytać, a co dotychczas zrobili fachowcy ministrowie w ministerstwie sprawiedliwości w ciągu ostatnich dwóch dekad? Przecież, to panujące powszechnie bezprawie, a w szczególności w samym wymiarze sprawiedliwości jest wynikiem sprawowania urzędu przez ministrów prawników z tytułami naukowymi, zasłużonych działaczy opozycji, czy też ulubieńców mediów włącznie. Jaki ewidentny ślad pozostał po ministrze z PiS, który poprzez konferencje prasowe usiłował reklamować swoje dokonania?

Jeżeli ktoś pisze, że powołanie posłanki J Muchy na ministra sportu jest kpiną, to chciałbym przypomnieć, że jednego zamknięto za korupcje, a inny, znany pod ksywą Miro, został odwołany za zbyt gorliwe uprawianie golfa na Florydzie.Czy przed ich nominacjami były zastrzeżenia? Nie nie było. Taki bowiem jest system i polityka doboru ministrów. Może być dyletantem, może być głupi, może tylko umieć szybciej od innych chodzić, a juz zostaje członkem Rady Ministrów. 

Nie przypominam sobie również, by w ciągu ostatnich dwóch dziesiątków lat, którykolwiek z szefów MON był przyjmowany z zaskoczeniem i ktoś z dziennikarzy zagęgał, że panowie lokujący się na Klonowej są osobami niekompetentnymi do zajmowania tego stanowiska. Nikomu nie przeszkadzało, że bibliotekarz, matematyk, czy inny humanista, czy psychiatra zabierali się za uzdrawianie polskich sił zbrojnych. Otrzymywali brawa i pozwolenie na niszczenie wojska, zgodnie z zasadą cywilnej kontroli nad armią. Nikt nie pytał o kompetencje i przygotowanie do pełnienia tej odpowiedzialnej funkcji w państwie. Wystarczyło, że posiadał pacyfistyczne nastawienie i negatywna ocenę sił zbrojnych. Każdy/ są pojedyncze wyjątki / szedł by zmieniać / reformować / reorganizować lub dezorganizować wszystko, co zastał, tworzyć wojsko na swój obraz i swoje wyobrażenie.

Nikomu dzisiaj nie przeszkadza, że po tych autorskich manewrach, w siłach zbrojnych pozostała pozoracja wojska, zdolna do pocieszenia oka prezydenta na Placu Piłsudskiego i pozwalająca kolejnym rządom wysyłać określone kontyngenty do wypełniania zadań policyjnych poza granicami naszego kraju. To, że nie posiadamy obecnie żadnej brygady, żadnego sztabu szczebla taktycznego do wykonania zadania, nikogo z tych gęgających panów nie interesuje. 

Jest czas tworzenia rządu, więc najłatwiej dyskutować o personaliach. Do dyskusji o problemach trzeba się przygotować, a to nie jest ich domeną.Proszę spojrzeć na treść programów telewizyjnych, dziennikarze wszystkie rozmowy kierują na obszar plotkarski, a obecni w studio politycy/ celebryci/ najchętniej koncentrują się na opluwaniu swoich politycznych przeciwników i akcentowaniu własnego stroju.

Ciekawe, że przy tej okazji nikt nie zauważa, że to fachowcy we wszystkich poprzednich rządach, w ramach prywatyzacji dopuścili do rozgrabienia majątku narodowego, nasi ministrowie –lekarze spowodowali zapaść w służbie zdrowia, a fachowcy od finansów zaprowadzili na skraj nędzy cały naród. A kto z fachowców premierów i ministrów jest odpowiedzialny za 3-4 milionowa emigrację pokolenia młodych Polaków w poszukiwaniu chleba , za nierozważną politykę zagraniczną, za rozłożenie oświaty i szkolnictwa, za opustoszenie polskich stoczni i cały szereg widocznych problemów życia codziennego.O to nikt nie pyta i nie ma winnych.

Nie mam pozytywnej oceny poprzedniego rządu nowego/ starego / premiera,bowiem wielokrotne próby odwołania wielu ministrów / niektórych wielokrotnie / wskazywały, że był to zły rząd, a nowy poza postawą zderzakową / jak określa to premier / nie daje wielkich nadziei. Może minister Mucha / niewątpliwie ładniejsza od swoich poprzedników / przypnie orzełka do koszulek i władze piłkarskiej Europy spojrzą łaskawiej  na nasze korupcyjne piłkarstwo i nie powinna powtorzyć swoich poprzedników, a to już będzie sukces.

Widać, że wymiarowi sprawiedliwości nie podoba się przyjście osoby z zewnątrz, co dla obywateli może tylko być lepiej, a na ich ręce spojrzy ktoś okiem zatroskanego o sprawiedliwość. Jeżeli bowiem ministrem może być TW służb specjalnych, młody lekarz zajmować się problemami polityki społecznej, to ministrem sprawiedliwości może być również doktor filozofii. Nie mam  kandydata wśród obecnych ministrów do pozytywnej oceny, więc może gęgający niech to uczynią, zanim zabiorą się za krytykę nowych.

Jedno nie ulega wątpliwości, nie mamy wśród naszych elit politycznych troski o przygotowywanie polityków do sprawowanie najwyższych urzędów w państwie. Metoda BMW króluje we wszystkich opcjach politycznych. Nie jest ważne co robi, ale czy jest lojalny.Prawo pozwala na tzw. rząd autorski, więc go mamy. Wysłuchajmy kolenego expose premiera i porównajmy z poprzednim w świadomości, że przed nami kolejne stracone lata. W wyborach daliśmy na to wszystko zgodę. Media zachęcały nas do głosowania na tę opcję polityczną i na takie kształtowanie rządu. Przestańcie więc panowie publicyści i dziennikarze gęgać o słabych i nieprofesjonalnych ministarch.

 

 

KOMENTARZE

 • no pięknie....wyrażanie
  własnej nieprzychylnej opinii o rządzie od razu spotyka się z repliką ...a patrzcie jak było za waszych rządów...tylko do tego człowieczka od wpisu nie dociera fakt że społeczeństwo wybrało właśnie ich gdyż spodziewało się czegoś innego ...a wyszło jeszcze gorzej...niestety ..ale to nie dociera do pewnych osób...które bronią juz swego stanu posiadania za wszelką cenę ...czyż nie tak ...szanowny panie ??? jak mi się wydaje poprzedni rząd sam oddał władze w niesprzyjającej sytuacji ...KIEDY WŁADZĘ ODDA TEN RZĄD ??? SYTUACJA JEST ZNACZNIWE GORSZA NIŻ WTEDY ...ZNACZNIE GORSZA...ale co trzeba stwierdzić obecnie rządzący także są znacznie gorsi niz poprzednio ...i WŁADZY RAZ ZDOBYTEJ NIE ODDADZĄ NIGDY !!!??? POLEJE SIĘ KREW???
 • teraz już chyba dostrzegacie...
  wybraliscie oszusta ...!!! przed wyborami ....,,ZIELONA WYSPA " a jakże...a tuż po wyborach już od razu ..,,CZARNA DZIURA "...a jakże...hi..hi...że też jeszcze POlacy go tolerują ??? bo POLACY to już wiedzą od dawna kto zacz...na MARSZU NIEPODLEGŁOSCI już było widać...sądzę że los BERLUSCONIEGO mu pisany szybciej niż się spodziewa...
 • @
  Rząd robi drastyczne cięcia, zabiera najbiedniejszym gdy tymczasem miliardy z podatków płaconych za granicą wypływają z Polski. Istny kabaret
  http://vrota.pl/2011/11/kabaret-moralnego-niepokoju-drzwi-2-trasasasa/
 • kondonlencje
  w temacie expose.
 • Szanowny Panie Michale! Ten felieton demaskuje orwellowską twarz władzy w Polsce
  Sam napisałbym dokładnie to samo, bo przecież to o czym Pan napisał jest jest rzeczywistością, jest faktem, a większość narodu tkwi w hipnotycznym letargu kolonialnego zniewolenia. To pozwala na bezkarną i bezczelną powtórkę Targowicy, tyle że obecnie bez szubienic w stolicy...
  Sam napisałbym pewnie jeszcze mocniej. Co zatem robić? "Bić kurwy i złodziei..."
 • @Łabaja
  Niestety ten skład rządu i expose premiera nie wzbudzają nie tylko entuzjazmu, ale jakiejkolwiek nadziei, że będzie lepiej. Chyba trzeba się zgodzić z opiniami określającymi przegłosowaną Radę Ministrów, jako rząd do utrzymania równowagi w zwycięskiej partii. Z jednej strony premier nawołuje do jednoczenia się wokół problemów, a jednocześnie dobierając taki skład rządu, lekceważąco spogląda w stronę opozycji.

  Jest to niestety "polski zwyczaj". Każdy kolejny rząd, to skład na potrzeby partyjnych rozgrywek. Taki szyld należy przypiąć również trzem poprzednim rządom.
  Zgadzam się z autorem i mógłbym w poprzednich rządach znaleźć wielu nie tylko amatorów, ale głównie nieudaczników. Powiem inaczej.W tych trzech poprzednich rządach nie było ministra, który mógłby być uznany za wielką osobowość.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY