Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
22 posty 234 komentarze

Żołnierz tropi bezprawie.

Michał Podobin - Historia, militaria i poszukiwania prawdy.

PODŁOŚĆ I DRAŃSTWO

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Powiem wprost, to co sprawujący władzę nazywają demokracją, jest w moim pojęciu sformalizowanym działaniem urzędniczo-biurokratycznego systemu, w którym dominuje podłość i draństwo

 

PODŁOŚĆ I DRAŃSTWO

Niezależnie od naszych subiektywnych odczuć, nawet najbardziej zafascynowani obecnym stylem sprawowania władzy muszą przyznać, że nie idzie ku lepszemu. I nie chodzi tu o wyjątki od dobrej poprawności, ale o kompleksowe spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość. Nie będę jej powtarzał, bowiem wylano przysłowiowe morze atramentu na wskazanie tej beznadziei, ale chcę jedynie podkreślić pewne przyczyny i wskazać odpowiedzialnych. Nigdy tego za dużo, bowiem można odnieść wrażenie, że zaczyna się za naszym przyzwoleniem tworzyć większość, dla której powstały system wydaje się być wzorcowym.

Powiem  wprost, to co sprawujący władzę nazywają demokracją, jest w moim pojęciu sformalizowanym działaniem urzędniczo-biurokratycznego systemu, w którym dominuje podłość i draństwo. Obok szumnych haseł medialnej propagandy, która wlewa nam się każdego dnia i o każdej godzinie do naszych domów otaczają nas, jak w jakimś „ domu publicznym”-egoizm,złodziejstwo, nepotyzm i korupcja. A najgorsze w tym jest to, że wszyscy o tym wiedzą, ale nikt nie reaguje. Są oczywiście osoby nazywające siebie dziennikarzami, prokuratorami, czy sędziami, ale nie widać dziennikarzy, którzy zaalarmowaliby opinie publiczną, nie ma rzetelnych stróżów praw, którzy zgodnie z naszymi oczekiwaniami zadbaliby o przywrócenie zapisanych w ustawach norm zachowania.Dobrze, że jeszcze można o tym pisać, chociaż nie wiem, czy bezkarnie.

Namnożyło się wokół nas mrowie celebrytów. Mają swoje programy, zapraszają wyselekcjonowanych rozmówców i wciskają nam kit w postaci trudno strawnej papki. Na palcach jednej ręki można policzyć osoby publiczne, których chcemy posłuchać i które mają coś do powiedzenia. Wyselekcjonowane i dobrze przemyślane newsy w kolejnych dniach powtarzane w kółko zasłaniają nam prawdziwe obrazy i odciągają od myślenia o rzeczywistych problemach. Mamy więc Palikota z jego hasłami, Grecję z kryzysem,rozłam w PiS-ie,bohaterskie lądowanie na Okęciu, ale nikt nie chce dyskutować o naszej przyszłości, nikt nie chce zauważać mnożących się korupcji, przestępstw, powszechnej niesprawiedliwości, czy wielu wynikających z tego zwykłych ludzkich tragedii.

Brak jest na to wszystko  rzeczowej reakcji w mediach, brak zainteresowania wśród elit politycznych sprawami kraju i naszą przyszłością. Niestety, nie jest to tylko domena obecnej władzy/ oni szczególnie /, ale kolejne koalicje, rządy jakby zapominały, w jakim celu dali się wybrać i jakie na nich spoczywają obowiązki. Od dwóch dekad niby próbuje się naprawiać Rzeczpospolitą, ale efekty i odczucia są przeciwne. Mimo, że w kampaniach wyborczych wszyscy deklarują realizację oczekiwanych  przez społeczeństwo postulatów, to z momentem dostąpienia do stołu obfitości, zapominają o wartościach i rzeczywistych problemach. Ciągle więc mamy, rozmowy, wzajemne połajanki, sensacje, podziały i sondaże dające poczucie pewności lub zagrożenia. Tematy zastępcze stają się sposobem na życie, a konieczne działania zostają wpisywane do haseł przyszłej kampanii wyborczej.

Polityka dla wielu stała się zawodem, jedynym  sposobem na życie, możliwością docelowego ustawienia się i zabezpieczenia siebie i swoich najbliższych na pokolenia. Nie ma miejsca na ideały. Nie ma miejsca na działanie dla kraju, swoich wyborców, dla przyzwoitości. Mamy więc zadowolonych z siebie prominentów i ich wspierających oraz szerzącą się patologię i frustrację. A WSZYSTKO TO ODBYWA SIĘ OCZYWIŚCIE  W ŚWIETLE KAMER I PRZY APROBACIE RÓŻNEJ MAŚCI FARYZEUSZY I OBŁUDNIKÓW.

W tym urządzonym dla wybranych systemie nie ma miejsca na społeczną wrażliwość, na poczucie przyzwoitości, na odruchy człowieczeństwa i patriotyzmu, nie ma miejsca na sprawiedliwość i szukanie wyższych wartości, to jest jeden wielki wyścig szczurów, w którym za metą przy żłobie miejsca są rozdzielane przez prominentne elity. W tym systemie nie chce się zauważać korupcji, kłamstwa, nepotyzmu,a w tym systemie, aparat sprawiedliwości pilnuje swoich zdobyczy, a urzędnicy nadzorują swoje sprawy i nikt nie ma ochoty na poruszanie niewygodnego tematu. Premier nie chce widzieć BEZPRAWIA W PODLEGŁYM MINISTERSTWIE, A MINISTER NIE WIDZI POTRZEBY INGEROWANIA W STOSOWANE BEZPRAWIE W JEGO URZĘDZIE.

Powstałe do obrony obywateli organizacje pozarządowe oprócz czerpania korzyści finansowych z naszej wspólnej kasy, nie robią nic, by przywrócić w nas poczucie  bezpieczeństwa. Nawet utworzone przez premiera stanowisko ministra do zwalczania korupcji , zajmuje się głównie zwalczaniem krytycznych wobec rządu głosów. Mimo rozwarstwienia społecznego i pogłębiającej się dezintegracji obywateli, mimo widomego braku poczucia solidarności społecznej NARODU, polskie rządzące elity , zachowują się niczym orkiestra na słynnym statku pasażerskim, kopią piłkę i rozdzielają stanowiska.

Bez zmiany tych elit, niczego nie da się w naszym kraju zmienić. W tym systemie, jak w dyktaturze dobrze wiedzie się jedynie tym, co są najbliżej żłobu. Tak było w Egipcie, Iraku i w Libii, tak jest i w naszym kraju. ŚLEPI, GŁUSI I POZBAWIENI JĘZYKA, POLSCY POLITYCY CIAGLE SPRAWUJĄ WŁADZĘ ZA NASZYM  PRZYZWOLENIEM. Dla nas pozostaje Nowy Ekran i próba krytycznego odnoszenia się do tych niszczących Polskę zjawisk. Ale trzeba pisać. Niech wiedzą, że my o tym wiemy i nie zgadzamy się na taką podłość i draństwo.

 

KOMENTARZE

 • Celne obserwacje ale....
  .....dlaczego ani słowa o przyczynach?

  Opracowanie „Gaz łupkowy szokujące fakty i mity” http://www.youtube.com/watch?v=RvwEGLrATAk jest podstawą do w miarę kompletnego studium przyczyn obecnego, katastrofalnego stanu.

  Jako europejski potentat kopalin, nielicznym znani byliśmy od 85 roku, zaś późniejsze ukrycie tego faktu, zwłaszcza w okresie „wolnej Polski” wiele mówi o przyczynach ale wszystko o metodach konsekwentnej obróbki społeczeństwa. A także o potrzebie i sposobie tworzenia aspołecznej (najłagodniejsze określenie) administracji.

  Wystarczy postawić pytania, co robiły tajne służby, co robili politycy, co administracja, media itp. Wszyscy oni wiedzieli o tych możliwościach Polski i milczeli. Wszyscy premierowie od Mazowieckiego po Tuska, kierownictwo wszystkich ugrupowań etc.

  Polecam tez blog Bogdana Goczyńskiego, gdzie doszedł do wniosku, że przestępczość jest celowo utrzymywana na pożądanym poziomie. Dodam od siebie, że nie tylko przestępczość ale i celowy chaos w szeroko pojętej administracji, mediach czyli ogólnie także sprawy o których Pan wspomina.

  Wygląda na to że w Polsce realizowany jest straszny plan, zawłaszczenia kraju, który nie da się zrealizować bez zaszczucia i ogłupienia społeczeństwa.
 • @Michał Podobin i Multimir
  Polityka dla wielu stała się zawodem, to co sprawujący władzę nazywają demokracją. ŚLEPI, GŁUSI I POZBAWIENI JĘZYKA, POLSCY POLITYCY CIĄGLE SPRAWUJĄ WŁADZĘ jedynym sposobem na życie, możliwością docelowego ustawienia się i zabezpieczenia siebie i swoich najbliższych na pokolenia. Nie ma miejsca na ideały demokracji. Bezprawnie zawłaszczona nazwa szlachetnej demokracji jest ich parawanem podłości i draństwa. Prawdziwa demokracja jest krystaliczna jak kod DNA. Niestety żelazne pieluchy polityczne zatrzymują wspaniały rozwój wielkiej kultury demokracji. Wygląda na to że w Polsce realizowany jest straszny plan, zawłaszczenia kraju, który nie da się zrealizować bez zaszczucia i ogłupienia społeczeństwa. To dzieje się naprawdę, Panowie czas poluzować zbyt ciasny gorset Polskiej demokracji, która z polityką nic wspólnego nie ma.
 • autor
  W pełni się zgadzam z Pańskimi poglądami na sytuacje polityczną i gospodarcza w naszym kraju.
  Sam na wlasnej skórze odczułem beztroskę i brak odpowiedzialności za tworzone prawo.
  Nie widze rowniez innego wyjscia z tej zapętlonej sytuacji jak zresetowanie do zera obecnych polityków od niby lewicy po niby prawicę.
  Jednak mam ogromne wątpliwości czy jest to wykonalne.
  Bo jak pokazują wybory, Kurski miał racje mówiac ze " ciemny naród wszystko kupi" .Usłużni dziennikarze zapomną czasem poinformować lub przekażą to tylko co " władzy " na rękę. Zostaje wiec tylko internet i krzyk podnoszony przez takich ludzi jak Pan.
 • @parkingowy
  Obecna korupcja, to przemyślane i zamaskowane działania. Szef / dyrektor / decydujący o przetargach i kontraktach otrzymuje świadczenia od określonej firmy, która oficjalnie stwierdza, że wykonała określoną przysługe ze zwykłej sympatii. Ot po prostu wybudowano daczę nad jeziorem, lub kancelaria prawna bezpłatnie zaopiniowała określoną sprawę za którą nie naliczono ze różnych względów poniesionych kosztów. Jednak wykonawca na ogół nie jest filantropem i doskonale zdaje sobie sprawę, że w przyszłości wygra duży kontrakt, lub otrzyma duże zlecenie na którym z nawiązką odbije sobie uprzednio poniesione straty.
  Czy my tego nie widzimy wokół siebie? Tak. I na pozór to wszystko wydaje się być doskonale zamaskowane, ale jest to typowe przestępstwo w białych kołnierzykach. Skarb państwa pozbawiany jest dochodów w związku z odstąpieniem policjanta z nałożenia mandatu, ale policjant na tym dobrze wychodzi do czasu, gdy ten procefer nie stanie się tajemnicą poliszynela.
  A jak nazwać sytuację, gdy o takim i podpobnych procederach informowani są wysoko postawieni decydenci? Niestety, ale w naszym kraju idą w zaparte i często przy pobłażliwości znajomych stróżów prawa
  długo unikają karzącej ręki prawa.
  Przecież ostatnia afera w KG Policji z zamówieniami programów komputerowych jest doskonałym przykładem. Sprawcy mieli świadomość popełnianych przez siebie przestepstw, ale poczucie bezkarności i pazerność doprowadziły do takiego finału.
 • @Multimir
  Dziś powinien być filmik Carcinki (na konkurs amatorski) z Goczyńskiego. Pozdr.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY