Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
22 posty 234 komentarze

Żołnierz tropi bezprawie.

Michał Podobin - Historia, militaria i poszukiwania prawdy.

Polska państwem totalitarnym?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ja również nie twierdzę, że mamy w Polsce system totalitarny, ale szereg powtarzających się zjawisk, poczucie bezkarności w ich wprowadzaniu prowadzi nas w prostej drodze do powtórki tamtych lat.

 .Rząd z premierem na czele i jego ministrowie udowadniają, że w Polsce nie ma totalitaryzmu. Trwa zażarta walka na słowa i ich interpretacja. Mimo, że główny autor powstałego zamieszania nawet przeprosił za użycie pewnych słów, ale machina propagandowa puszczona w dalej ruch działa.

.” Wojski przestał GRAĆ  ALE ECHO WCIĄŻ GRAŁO”

Ludzie chwycili za pióra, dopadli mikrofonów, rozsiedli się w studiach telewizyjnych i walą w o. Rydzyka wytykając mu, ze miał CZELNOŚĆ tak zdecydowanie ocenić niesprawiedliwość jakiej doznał od władz swego kraju. Może, gdyby powiedział to w leśnej głuszy i słyszałoby go kilkudziesięciu  parafian, nie wiedzielibyśmy ani o tych słowach, ani o problemie, jaki nim powodował.

 

W Polsce bowiem jest tak, że gdy chcemy dochodzić swoich racji w ustawowych warunkach, decydenci mają nas w dalekim poważaniu i dopiero, gdy temat wyleje się poza kraj, a usłyszą to inni i dowiedzą się o panujących w naszym PRZEKRETACH, to wówczas zaczyna się najazd na autora informacji, używa się wszelkich dostępnych w państwie instrumentów i instytucji.

 

 

Wysyłane  są noty dyplomatyczne do Watykanu, premier rozmawia z nuncjuszem papieskim, jednym słowem wielka heca. A tu jednocześnie Kaczyński z Macierewiczem przedstawiają własny punkt widzenia na katastrofę smoleńską, dowodząc wczoraj, ze główną wina za tragedię ponoszą Rosjanie. Dzisiaj rozszerzą spektrum winnych i znów media rozpoczną kontrofensywę przeciwko opozycji. Jednym słowem przedstawianie własnych poglądów jest napiętnowane, bowiem prawdę może głosić tylko oficjalna propaganda i specjalnie wytypowani dziennikarze. To jest nowy model wolności słowa.

Należy zauważyć, że krytyka rządu i głoszenie odmiennych poglądów niż prezentowanej są przez wybrane media i przez nasze władze oraz wszelkie instytucje tej władzy, traktowane jest nie tylko poważnie, ale bardzo również surowo. Mimo nawarstwiających się problemów i załamujących się planów i zadań gospodarczych RZĄD NIE ODPUSZCZA NIKOMU NA POLU PROPAGANDOWYM

Nie liczą się dzisiaj zatory w budowie autostrad i stadionów, nie licża się żenujące umiejętności ministra infrastruktury i innych ministrów, dzisiaj liczy się panowanie na rynku medialnym.

Zatem, jakie to jest państwo w którym za głoszenie prawdy oskarża się obywatela i stawia przed obliczem sądu. Jakie to może być państwo, jeżeli o tym doskonale wie Prokurator Generalny i akceptuje takie działania?

Czy do demokratycznych zasad działania należy wzywanie obywatela do poddania się badaniom psychiatrycznym? Znane są oczywiście takie działania i one dotyczyły państwa TOTALITARNEGO, JAKIM BYŁA WÓWCZAS ROSJA SOWIECKA.

Czy do demokratycznych zasad należą podrabianie, usuwanie i fałszowanie dokumentów w aktach sprawy, celem uzasadnienia wnoszonych oskarżeń ? Czy takie postepowania nie noszą znamion totalitaryzmu.

Ja również nie twierdzę, że mamy w Polsce system totalitarny, ale szereg powtarzających się zjawisk, poczucie bezkarności w ich wprowadzaniu prowadzi nas w prostej drodze do powtórki tamtych lat. Jeżeli dalej będziemy bierni wobec wylewającego się bezprawia, jeżeli racja zawsze będzie leżeć tylko po stronie rządzących, a poszukiwanie prawdy będzie przez władze piętnowana przy pomocy sądów, to niedługo będziemy świadkami TAKIEJ RZECZYWISTOŚCI, ale wówczas już nikt nie będzie miał odwagi o tym napisać.  

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY